Boletus ekstrakt 1055.

Sothys’e bränd toonud välja uue lähenemise “hüaluroonhappele” tänu oma innovatiivsele ja eksklusiivsele lahendusele niisutamise vallas.

 

 

 

Hüdratatsioon on ja jääb nii naiste kui meeste üheks põhivajaduseks.

Naha hüdratatsioonil, mida tajub peamiselt naha pealispinnal, on väga tugev mõju naha kõigile omadustele – sära, elastsus, nooruslik väljanägemine ja naha mugavustunne on kõik hüdratatsiooniga tihedalt seotud!

Hästi niisutatud nahk on nõtke, elastne ja sellelt ei paista sügavaid vagusid; tal on mugav ning ta pole pinevil.

Üldjoontes näeb hästi niisutatud nahk noorem välja.

Seega on naha hüdratatsioon põhiülesanne, millega tuleb nahahoolduses arvestada.

Tuntuimad niisutavad põhitegijad on NMF (Natural Moisturising Factor ehk naturaalne niisutav faktor) ja hüaluroonhape (HA). Juba NMF üksi suudab säilitada vett naha pealispinnal, kuid ka hüaluroonhape mängib  põhjapanevat rolli tänu oma erakordsele veesidumisvõimele (kuni 1000 korda oma kaalust) ja selle ülesandele epidermise ülesehituses.

Nahahüdratatsiooni globaalse ja süvatoime puhul (vaata faili “Skin Hydration”) tuleb arvestada ka teiste mängijatega nagu akvaporiinide, tiheühenduste, struktuurivalkude ja lipiidide, tüvirakkude ning loomulikult VEEGA!

Paljud niisutavad tooted sisaldavad eksogeenseid toimeaineid, näiteks pehmendajaid ja niiskusesäilitajaid, millega anda niisutatud tunnet otsekohe.

Kosmeetikute jaoks pole aga oluline üksnes vahetu hüdratatsiooni tekitamine, vaid ka kauapüsiva, kvaliteetse hüdratatsiooni tagamine. Soovitav eesmärk, millega tagada vahetu, kvaliteetne ja püsiv niisutus, on praktiliselt muutumatu: kaitsefunktsiooni taastamine ja niiske keskkonna voolamise, vee “dünaamika” optimeerimine .

Selle juhtimise arvukaid viise on arendatud mitmeid aastaid ja teaduslik progress on lasknud meil saavutada võrratuid tulemusi.

Praeguseks on Sothys’e bränd toonud välja uue lähenemise “hüaluroonhappele” tänu oma innovatiivsele ja eksklusiivsele lahendusele niisutamise vallas.

Kolmekordne hüaluroonhape. Kõrge molekulmassiga hüaluroonhape, madala molekulmassiga hüaluroonhape .

Patenditud b1055 ekstrakt.

Innovatiivne, kuna:

Sothys’e teadusuuringud on teinud uusi avastusi patenditud Boletuse-ekstrakti 1055 kohta ja näidanud selle toimet dermise ja epidermise hüaluroonhappele!

Valitud toimeained on saadud uusimatest teaduslikest läbimurretest genoomika valdkonnas (geenitegevuse uuring), proteoomikas (valkude uuring), lipodoomikas (lipiidide uuring) ja glükobioloogias (suhkrute uuring).

Eksklusiivne, kuna:

Eksklusiivne SOTHYS’e patenditud Boletuse-ekstrakti 1055 kombinatsioon kõrge molekulmassiga (HMW) ja madala molekulmassiga (LMW) hüaluroonhappega on lasknud Sothys’el originaalselt ja eksklusiivselt saada kasu nii eksogeense kui endogeense hüaluroonhappe eelistest tema kõigis vormides.

Kolmekordsel hüaluroonhappel on seega ainulaadne toime kõigile niisutuskomponentidele ehk põhimehhanismidele: hüaluroonhappele, NMF-ile, tiheühendustele, akvaporiinidele, rakuvaheaine lipiididele, struktuurivalkudele/ filagriinile, rakkudevahelisele signaalülekande võrgustikule ja epidermaalsetele tüvirakkudele.

Mis on dehüdreeritud nahk?

Naha loomulikku niiskustasakaalu silmas pidades on peamine, et nahk oleks elastne, pehme ja jumekas, et ta näeks välja nooruslik ning hea tervise juures. Hästi niisutatud nahk on pehme, elastne, vastupidav ja kirgas tänu tihkele ja hästi struktureeritud dermisele, heale rakkudevahelisele suhtlusele ja korras kaitsebarjääri talitlusega.

Ajuti võib dehüdratsioon tabada nii naisi kui mehi nende nahatüübist olenemata. See võib olla lühiajaline ja taastatav nahaseisund, kuna dehüdreeritud nahk ei ole nahatüüp. Kui tasakaal on paigas, siis taastuvad nii nahaelastsus kui normaalne niiskustase.

Dehüdreeritud nahk pole ilmtingimata kuiv nahk. Dehüdreeritud nahas napib vett sarvkihis, tüübist sõltumata!

Muutus hüdrolipiidkihis ja puudulikkus veekollektorites viib transepidermaalse veekaoni (TEWL), ja seega dehüdratsiooni korral: nii normaalsel kui kombineeritud nahal, nii rasusel nahal kui punetusele ja tundlikkusele kalduval nahal võib nappida vett ja nad võivad kannatada dehüdratsiooni käes.

Dehüdreeritud nahal on aeglasem ainevahetus ja selle kaitsebarjäär on muutunud. Nahk on õrnem, kuna dermis on kahjustatud, eriti selle kollageen- ja elastiinkiud.

è Naha võime niiskust säilitada väheneb ja sarvkiht veetustatakse kiiresti.

See dehüdratsioon annab endast märku mitmel viisil:

  • ebamugavustunne, kiskuv tunne, elastsuse ja nõtkuse puudus,
  • dehüdratsioonikortsude ilmumine,
  • ebaühtlane pealispind, mis ei peegelda enam õigesti valgust ja napib sära
  • karedus, deskvamatsioon, isegi koorumine.

Selle kõige tulemuseks on vananemise kiirenemine, eriti kortsude enneaegne ilmumine (mida dehüdreeritum nahk, seda tugevamad kortsud).

Nii naha kaitsebarjäär kui mehaanilised ja elastsuse omadused on muutunud ega suuda higistamisega toime tulla, seega kaitseb ta end väliste molekulide ja mikroorganismide vastu halvemini.

Mõned raskendavad tegurid kiirendavad dehüdratsiooniprotsessi.

  • Välised faktorid

Kliimatingimused: külm, tuul ja üleköetud ümbrus, liiga kare vesi, päevitamine ja õhukonditsioneer. Vee aurumise kiirendamisega vallandatakse dehüdratsioon.

Sobimatu hügieen: liiga pikad ja kuumad vannid, sobimatud hügieenitooted, agressiivne koorimine, ülemäärased koorimistooted, raseerimine, liigse alkoholisisaldusega toodete kasutamine jne.

  • Füsioloogilised tegurid

Vananemine: aja jooksul muutub sarvkiht dehüdreerituks, kuna nahk muutub õhemaks. Selle veekontsentratsioon väheneb 13 protsendilt seitsme peale.

Nahakuivus: kuiv nahk on kõige tundlikum dehüdratsiooni suhtes, kuna tal on puudus lipiididest, mis vastutavad veepeetuse eest (poorne rakuvaheaine). Need lipiidid ei suuda enam tagada täiuslikku veepeetust epidermises.

  • Patoloogilised tegurid

Dermatoosid, näiteks psoriaas, ekseem või ihtüoos. Diabeet.

SOTHYS’e eksklusiivse kolmekordse hüaluroonhappega on leiutatud uus hüaluroonhappe meetod! Kolmekordne hüaluroonhape toimib vastavalt kolmele eesmärgile, lisaks veel noorust säilitav risttoime.

Sothys’e teadusuuringute STAAR-toimeaine, niisutavate ja noorendavate omadustega, saadud rohelise keemia abil.

Võimendab hüaluroonhappe sünteesi

Võimendab filagriini sünteesi

Vabade radikaalide vastane

 Toimeainet saadakse Limousin’i piirkonna kaitstud biotoobist, seenest Boletus edulis, mida tuntakse kivipuraviku nime all. Kasutuses olevaid Prantsuse päritolu sertifitseeritud kivipuravikke korjatakse üksnes käsitsi.

See ekstrakt avastati esmalt 2010. aastal, pärast nelja aastat uurimustööd ja partnerlust Sothys’e kõrgetasemeliste teadusuuringute keskuse ja Limoges’i loodusteaduste teaduskonna (Haute Vienne, Prantsusmaa) vahel.

Ekstrakti saadakse töötluse käigus, mis austab rohelise keemia põhimõtteid: saastevaba lahusti (vesi) ja madala energiakuluga ekstraktsioonimenetlus. Seda toodetakse Corrèze’i regioonis, Sothys’e kontserni tootmiskohas Meyssac’is (Corrèze, Prantsusmaa).

Selle innovaatilist iseloomu (päritolu ja omadused) tunnistati juunis 2010, no.FR1055097 kinnitatud ja detsembris 2011, no.2961692 väljastatud patendi alusel.

See on polüsahhariidirikas tooraine. Õigupoolest moodustavad polüsahhariidid 80 kuni 90% seente rakuseintest.

Kivipuravikust ekstraheeritud polüsahhariidid on peamiselt glükaanid, mis on seene tagavara polüsahhariidid.  Kivipuravik on ka vitamiin B3 rikas (niatsiinamiid), mis teadupärast vähendab naha vananemise mõjusid, ja rikas fenooliühenditest, võimsatest antioksüdantidestNaha kaitsebarjääri kvaliteedi paranemine ja naha võime säilitada niiskusvarusid.